Учням середнього віку

ТОКАР

Токар –  керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Основний зміст його роботи — обробка металу різанням, тобто послідовне зняття з заготовки шару металу за допомогою ріжучого інструменту.
Залежно від операцій токар може працювати на різних верстатах і обточувати за допомогою різців на заготовці, що обертається, циліндричні, конічні і фасонні поверхні, розсвердлювати і розточувати отвори, щоб надати деталі необхідну форму. За назвами верстатів визначаються і токарні спеціальності: карусельник, револьверник, розточник.
Професійно важливі риси:
·        хороше просторове уявлення;

·        точність і узгодженість рухів;
·        творче технічне мислення;
·        стійка увага.
Медичні
протипоказання:
·        порушення координації рухів;
·        виражені порушення зору;
·        деформація пальців рук.
Умови праці:
робоче місце робітника — це цех чи майстерня, гарно освітлене й укомплектоване необхідними інструментами. Шкідливі фактори виробництва: підвищений рівень шуму, блиск оброблюваного металу, напружена одноманітна поза.
Області застосування, можливі місця роботи:
машинобудівні заводи, підприємства по виготовленню металоконструкцій і сільськогосподарської техніки, деталей, верстатобудівні організації, автомобілебудування, суднобудування, фірми, що займаються будівельним дизайном, ремонтні майстерні і ін.
Споріднені професії:
 заточувальник, слюсар-інструментальник, верстатник широкого профілю, фрезерувальник, шліфувальник, стругальник.
Професія токар затребувана, попит на фахівців зростає.

Здобути спеціальність можна у ПТНЗ, продовжити освіту – у коледжі або у вузі за напрямками: металообробка,  машинобудування.

Комментариев нет:

Отправить комментарий